Tycie przed okresem

Tycie przed okresem – co robić?

Tycie przed okresem jest procesem naturalnym choć nie u każdej kobiety on występuje. Zobacz jak radzić sobie w takiej sytuacji?

W czasie okresu jak i na kilka dni wcześniej w organizmie kobiety zachodzą duże zmiany. Szaleją hormony, nabieramy na wadze mamy bolesne skurcze. Wyglądamy i czujemy się jak napompowany balon.

SEKSUOLOG WYJAŚNIA, DLACZEGO TYJEMY PRZED OKRESEM?

Waga waha się przed menstruacją a wiąże się to ze skokiem hormonów. Dzieje się tak w czasie okresu jak i na kilka dni wcześniej. Niektóre kobiety w tym czasie tyją nawet do 4 kilogramów.

 

JAK WALCZYĆ Z NADWAGĄ PRZED OKRESEM?tycie przed okresem

Wypada Ci ważne spotkanie na którym chciałabyś dobrze wyglądać? Pomimo zdrowego stylu życia Twoja waga wtedy wzrasta. Dziewczyny z blogu potocznie zwanym szalone nastolatki radzą jak nie przytyć w tych dniach:

Moja ginekolog powiedziała mi o tabletkach dla kobiet o nazwie Femido. Kupiłam je przez internet. Doktor mówiła, że regulują one wariujące hormony przed okresem choć ich przeznaczenie jest na lepszy orgazm. No i faktycznie mi pomagają. Jak mam okres to już tak nie tyję jak kiedyś. Ja biorę sobie je zawsze kilka dni wcześniej przed okresem.

 

Szukałam różnych sposobów żeby nie tyć, kiedy mam swoje dni. Piłam nawet soki odchudzające ale pomogły mi dopiero tabletki z internetu.

Dodatkowe kilogramy przed okresem to sprawa hormonów. Ich zawirowanie powoduje zachcianki na potrawy słodkie, tłuste czy smażone. Do tej listy zazwyczaj dochodzi kawa w większych ilościach niż w inne dni. W czasie menstruacji większość kobiet niezależnie od wieku czuje się przemęczona, więc sięga po kolejną filiżankę kawy aby pobudzić swój organizm. Kofeina przyczynia się do zatrzymania wody i wzmacnia intensywność skurczy. Kobieta staje się drażliwa, zwiększa się jej ochota na podjadanie w celu poprawy humoru. W ten sposób kółko się zamyka a dodatkowych kilogramów przybywa. Warto więc sobie pomóc w tych dniach bądź nie ulegać swoim zachciankom. Tycie przed okresem to proces, który można kontrolować.

 

 

7 thoughts on “Tycie przed okresem

  1. tycie przed okresem jest mi znajome. Ja wtedy bardzo tyję i mnie to denerwuje. W ogóle nie lubię swoich dni.

Komentarze są wyłączone.