Leki na grzybicę penisa

Leki na grzybicę penisa

Leki na grzybicę penisa pomagają w zwalczaniu choroby. Grzybica jest kłopotliwym i wstydliwym problemem.

Bez recepty dostępne są maści. Jest też cały wachlarz leków przeciw grzybicznych, które są na receptę m.in leki doustne.Jednakże warto chorobę skonsultować z lekarzem, nie leczyć na własną rękę. Przy grzybicy członka ważna jest higiena miejsc intymnych. Po leki na grzybicę można udać się np. do dermatologa.

leki na grzybicę penisa

Chorobę powodują bakterie o nazwie Candida Albicans. Choroba rozwija się głównie na żołędzi. Wtedy pojawia się nieprzyjemny zapach oraz biały nalot. Na członku obserwuje się plamki koloru czerwonego. Oddawanie moczu sprawia ból. Ten rodzaj bakterii powoduje grzybicę nie tylko męskich, ale i żeńskich narządów płciowych.

  • Jak rozwija się choroba?

W chwili, kiedy następuje zachwianie równowagi flory bakteryjnej grzyby namnażają się. Poniżej znajduje się lista czynników, które mogą ułatwić rozwój choroby:

  1. Cukrzyca – często grzybica jest pierwszym symptomem rozwijającej się cukrzycy.
  2. Zaniedbania higieniczne – brak odpowiedniej higieny intymnej sprawia, że pod napletkiem dochodzi do rozwinięcia zakażenia. W tym miejscu jest duża wilgotność. U niektórych mężczyzn może być to zbyt obcisła bielizna.
  3. Antybiotyki – długotrwałe stosowanie kuracji antybiotykowej powoduje niższy poziom bakterii, które chronią organizm przed chorobą.
  4. HIV, obniżenie sprawności układu odpornościowego.
  5. Korzystanie z miejsc publicznych (toalety) oraz ze wspólnej odzieży/ręczników.

W celu zapobiegania grzybicy członka na powierzchnię zainfekowaną stosuje się kremy. Zazwyczaj miejsca te smaruje się raz dziennie przez około 3 do 7 dni. Niektórzy mężczyźni stosują kapsułki, które zawierają różne kultury bakterii. Warto pamiętać o prawidłowej higienie miejsc intymnych. Penisa należy myć delikatnie, pod ciepłą wodą. Zaleca się korzystanie z kąpieli pod prysznicem. W trakcie mycia nie powinno się stosować chemicznych żeli do kąpieli, ponieważ mogą podrażnić skórę. Po kąpieli członek powinien być dokładnie osuszony, aby nie pozostawić wilgotnych miejsc, które sprzyjają rozwojowi grzybicy. Mężczyźni jak i kobiety powinni nosić bawełnianą, przewiewną bieliznę, aby okolice narządów płciowych były w środowisku suchym.

 

 

6 thoughts on “Leki na grzybicę penisa

  1. Grzybica penisa to często powracający problem, więc lepiej zapobiegać tej chorobie.

  2. GDZIE KUPUJE SIĘ LEKI NA GRZYBICĘ PENISA? JA CHYBA MAM ALE NIE JESTEM PEWNY TEGO

  3. jak to można mieć grzybicę penisa w ogóle? a jak to sprawdzić czy się ją ma? co to jest ta grzybica penisa

Komentarze są wyłączone.