Lekarz od spraw męskich

Lekarz od spraw męskich. Problemy z potencją jaki lekarz?

Mężczyźni niepotrzebnie unikają wizyt u lekarza. Dopiero, kiedy naprawdę muszą zastanawiają się, który to lekarz od spraw męskich. Problemy z potencją jaki lekarz?

 

Lekarz od spraw męskich nie jest jeden, wśród nich jest androlog, urolog, wenerolog lub seksuolog. Każdy z nich zajmuje się inną dziedziną.

  • Androlog to specjalista, który zajmuje się diagnozą i leczeniem męskich narządów płciowych.
  • Urolog leczy choroby związane z układem moczowo – płciowym (infekcje, impotencja, nietrzymanie moczu).
  • Wenerolog lekarz, który zajmuje się rozpoznaniem i leczeniem chorób, które są przenoszone drogą płciową (świerzb, kiła).Lekarz od spraw męskich 
  • Seksuolog zajmuje się sferą intymną życia seksualnego człowieka. Seksuolog przyjmuje pacjentów, którzy mają problem z przedwczesnym wytryskiem, zaburzeniami erekcji czy brakiem orgazmu.

Problemy z potencją jaki lekarz?

Mężczyźni, którzy mają problemy z potencją zazwyczaj wybierają seksuologa, rzadziej urologa. Są to lekarze od spraw męskich. Do tych lekarzy udają się Panowie w różnym wieku nie tylko starsi, ale i młodsi. Problemy z potencją obecnie dotyczą coraz młodszych mężczyzn. Inne problemy to zaburzenia erekcji, przedwczesny wytrysk lub jego brak. Powodem do konsultacji z lekarzem są też sygnały świadczące o niepłodności.

Jak wygląda wizyta?

Wizyta u lekarza zajmującego się męskimi sprawami niewiele odbiega od wizyty u internisty. Specjalista zaczyna wizytę od przeprowadzenia wywiadu lekarskiego. W ten sposób ocenia problem, określa jego charakter. W dalszej kolejności często pyta o ogólny stan zdrowia, mierzy ciśnienie krwi. Momentem najbardziej stresującym jest badanie męskich narządów płciowych. W zależności od potrzeb specjalista zleca wykonanie dodatkowych badań (cholesterol, morfologia, stężenie poziomu cukru).

W zależności od problemu z którym zwrócił się mężczyzna podejmowane jest odpowiednie leczenie. Wśród metod są kuracje hormonalne, w skrajnych przypadkach potrzebny jest zabieg chirurgiczny.

Androlog, urolog, wenerolog lub seksuolog Ci lekarze służą pomocą wszystkim mężczyznom. Nie należy lekceważyć swojego zdrowia, warto profilaktycznie konsultować się z lekarzem. Dbaj o swoje zdrowie i ciesz się sprawnością seksualną przez długi czas.

 

 

9 thoughts on “Lekarz od spraw męskich

  1. Jak ktoś nie wie jaki jest lekarz od spraw męskich to podpowiem fryzjer haha

  2. lekarz to człowiek jak każdy inny mimo tego ciężko jest facetom się przełamać. Mój leczy się sam bo go krępują takie wizyty. Nie wiem czemu bo przecież lekarz pomaga, czego tu się wstydzić.

  3. właśnie się odważyłem iść do lekarza, tzn. zapisałem się i mam wizytę za kilka dni.

Komentarze są wyłączone.