Ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenia z hantlami – budowanie masy mięśniowej

Ćwiczenia z hantlami mają szeroki wybór możliwości. Oto niektóre z nich:

  • Przysiady przednie ze sztangą – ich poziom jest średnio zaawansowany. W tym ćwiczeniu zaangażowany jest mięsień czworo-głowy oraz pośladki.
  • Wiosłowanie hantlami. Zaangażowane mięśnie: bicepsy, plecy, brzuch i barki.
  • Wiosło hantlą w opadzie tułowia.
  • Uginanie ramion z hantlami.

ćwiczenia z hantlamiOprócz hantli, które są niezbędne w wykonywaniu ćwiczeń może przydać się regulowana ławka. Zestaw tych ćwiczeń jest w sam raz dla początkujących i średnio – zaawansowanych osób. Jeśli masz w posiadaniu drążek służący do podciągania możesz go używać w dni treningu pleców. Aby trening przebiegał we właściwy sposób pamiętaj o rozgrzewce.

Ćwiczenia z hantlami dla kogo?

Ćwiczenia z hantlami są zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Wykonywać ćwiczenia z hantlami mogą osoby, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie i zgrabnej sylwetce. To propozycja także dla osób, które chciałyby pozbyć się zbędnych kilogramów.

W przypadku hantli dla kobiet ich ciężar jest zazwyczaj mniejszy w porównaniu ze sprzętem dla mężczyzn. Kobietom, które wybierają te ćwiczenia zależy na poprawieniu swojej sprawności fizycznej a także zgrabnej figurze.

Jak wszystkie inne ćwiczenia, także i to należy wykonywać z rozsądkiem. Dla każdego indywidualnie należy dobrać odpowiedni ciężar hantli.

Co oprócz ćwiczeń z hantlami?

Nie tylko profesjonaliści, ale i bardzo często amatorzy sięgają po ziołowe tabletki, które zawierają Glohydroxytribolan fortis. Składnik ten jest przyjazny dla zdrowia. Mężczyźni stosują go, aby zwiększyć swoją wytrzymałość i zbudować masę mięśniową. Efekty stosowania Glohydroxytribolan fortis  są widoczne szybko. Glohydroxytribolan fortis jest dla mężczyzn i kobiet.

Czy ćwiczenia z hantlami są trudne? Odpowiada początkujący zawodnik.

„Ćwiczenia z hantlami może i przerażają w teorii, ale w praktyce dla mnie to pestka. Moim celem jest zwiększenie swojej masy mięśniowej, dlatego zdecydowałem się właśnie na ten rodzaj ćwiczeń. Wykonuje je już miesiąc i nadal mam motywację, żeby osiągać więcej. Chciałbym uzyskać sylwetkę, która podoba się kobietom”.

 

 

7 thoughts on “Ćwiczenia z hantlami

  1. ja od dwóch tygodni robię ćwiczenia z hantlami. jest trochę ciężko ale efekty już powoli

Komentarze są wyłączone.