Co pić zamiast kawy

Co pić zamiast kawy – co dodaje energii?

Z rozmaitych powodów nie każdy może pić kawę, która pobudza. Jaka jest alternatywa kawy – co dodaje energii? Co pić zamiast kawy?

Na ranne pobudzenie ludzie chwytają się różnych sposobów. Najbardziej popularny sposób to stosowanie tabletek z kofeiną (zobacz tutaj). Tabletki stosowane zgodnie z zaleceniem nie powodują skutków ubocznych. Skutecznie rozbudzają, dodają energii, poprawiają koncentrację.

Mniej popularnymi sposobami jest picie różnych napojów takich jak np. imbir z cytryną. Nie tylko stawia on na nogi, ale także pomaga w stanach przeziębienia i osłabionej odporności. Jednak, aby zobaczyć efekty trzeba przez długi czas pić imbir z cytryną. Tabletki działają szybciej bo już po przyjęciu pierwszej tabletki.

Co pić zamiast kawyIle kofeiny ma kawa – Ile tabletki?

Nie każda kawa ma taką samą ilość kofeiny, zależy to od jej rodzaju. Aby odpowiedzieć na pytanie ile kofeiny ma kawa postanowiliśmy prześledzić kilka publikacji. Szacuje się, że zazwyczaj kawa ma 90 mg kofeiny. Przyjmując kofeinę w tabletkach można dostarczyć jej zdecydowanie więcej.

Niektórzy błędnie myślą, że kawa przed treningiem wystarczy na pobudzenie. Otóż nie do końca. Na pobudzenie przed treningiem lepiej sprawdza się kofeina w tabletkach niż kawa przed treningiem.

Przedawkowanie kofeiny czy jest możliwe?

Jeśli nie stosujesz kofeiny zgodnie z zaleceniem możesz ją przedawkować. Aby do tego nie doszło postępuj według zalecenia. Rzadko się zdarza, aby ktoś przedawkował kofeinę. Przedawkowanie kofeiny wynika np. ze złego jej stosowania tzn. zwiększanie dawek na własną rękę.

Czy kofeina w tabletkach jest dobra? Opinie.

Grzegorz l. 26

U mnie zawsze była kawa przed treningiem a od niedawna zamieniłem ją na branie tabletek z kofeiną. One na mnie działają szybciej i lepiej. Bardziej jestem z nich zadowolony. Kawa to raz działała raz nie a tabletki zawsze. Polecam je bo to dobry sposób jak się rozbudzić przed treningiem.

Małgosia l. 38

Kofeina w proszkach jest mi dobrze znana. Stosuję ją gdy mam dużo obowiązków. Jej działanie można zauważyć łatwo bo lepiej się po niej jest skupić i ma się więcej siły i energii.

Co dodaje energii? Czytaj więcej tutaj.