Antykoncepcja bez recepty w aptece

Antykoncepcja bez recepty w aptece

Antykoncepcja bez recepty w aptece, które środki antykoncepcyjne kupisz bez recepty?

Jak wiadomo tabletki antykoncepcyjne nie są dostępne w żadnym punkcie sprzedażowym bez recepty. Aby je kupić konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty (ginekologa), który dobierze odpowiednie dla organizmu kobiety. To oczywiste że nie można ich mieć bez przepisu lekarza, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Jednakże na tabletkach antykoncepcyjnych nie kończy się antykoncepcja. Istnieje wiele innych środków antykoncepcyjnych, które można kupić bez recepty, które są z powodzeniem stosowane przez miliony ludzi na całym świecie. Zostań z nami i dowiedz się więcej!Antykoncepcja bez recepty w aptece

Jakie środki antykoncepcyjne można kupić bez recepty?

Istnieje grupa środków, które bez problemu można kupić w każdej aptece nie mając na to recepty lekarskiej. Zazwyczaj są to środki, które powodują mniej skutków ubocznych niż te, które są na receptę. Po części o to w tym chodzi, aby nie można było na własną rękę, kupić czegoś co może zaszkodzić zdrowiu. Niektóre z kobiet mają skłonności do chorób i stosowanie takich pigułek mogłoby powodować ich nasilenie. Z tego powodu konieczna jest rozmowa z lekarzem ginekologiem, który zanim wypisze takie środki dokładnie wypyta o stan zdrowia. Po wykluczeniu jakichkolwiek przeciwwskazań lekarz może wydać receptę. A co w przypadku, kiedy nie byliśmy u lekarza a chcemy uchronić się przed nieplanowaną ciążą? Zobacz jaka jest dostępna antykoncepcja bez recepty w aptece:

  1. Prezerwatywy dla mężczyzn
  2. Prezerwatywy dla kobiet
  3. Środki plemnikobójcze w tym pianki, globulki i żele.
  4. Gąbka dopochwowa
  5. Kapturek naszyjkowy.

Jakie środki antykoncepcyjne można kupić bez recepty

Ile kosztuje antykoncepcja bez recepty w aptece?

Koszt zabezpieczenia się przed nieplanowaną ciążą jest różny. Zobacz jakie środki antykoncepcyjne można kupić bez recepty w niskiej cenie a za które trzeba zapłacić nieco więcej. Cena tych środków może zależeć od jakości użytych składników, od skuteczności lub kraju pochodzenia.

Prezerwatywy dla mężczyzn kosztują około 6-8 złotych. Te, które są dla kobiet są niewiele droższe i kosztują około 10 złotych. W podobnej cenie kupisz środki plemnikobójcze. Droższa zaś może okazać się gąbka dopochwowa.